שאלון
בדיקת זכאות
החזרי מס

כל שכיר צריך לבדוק אם מגיע לו החזרי מס לשכירים על פי הטבות המס

כאשר שכיר שילם מס הכנסה במשך שנה ובסיום שנת המס, הסתבר לו כי עליו לשלם סכום נמוך יותר ממה ששילם, הוא יהיה זכאי לקבל החזרי מס לשכירים בעבור שנת המס החולפת. את החזרי המס, ניתן יהיה לקבל, באמצעות פנייה לפקיד השומה של מס ההכנסה. ישנם תנאים מזכים אשר בגינם ניתן לקבל את החזרי המס למשל: זיכויים, ניכויים, תקנות הטבות וכן כללים שונים שמאפשרים לשכירים לשלם פחות מס. בשנים האחרונות המודעות על החזרי המס חדרה בתודעת ציבור השכירים ושכירים אלה, פונים אל מס הכנסה בדרישה לקבלת החזר מס, עבור שנים קודמות.

אנשים העובדים או גרים ברחובות, יבחרו משרד הנהלת חשבונות ברחובות, בכדי שיהיה להם מושג אם אכן מגיע להם החזרי מס שונים הנובעים מסיבות שונות, אם חישוב גבוה מדי של מס הכנסה בשנים הקודמות  או שיוך השכיר לאחת הקטגוריות המפחיתות לו את מס הכנסה, שינוי המצב המשפחתי ועוד. גם עובדים שעבדו בחו"ל בחברה זרה, זכאים להחזרי מס.

החזרי מס לשכירים ע"י חברת מס נטו

סיבות נוספות להחזרי מס לשכירים

ישנן סיבות נוספות, אשר בגינן יש לקבל החזרי מס לשכירים, כמו למשלך כאשר תקופות בשנה שבהם השכיר לא עבד. היות ומס ההכנסה מחשב על פי הממוצע השנתי של כל שכיר ושכירים מסוימים לא עבדו כל שנת המס, ממוצע השכר מן הסתם, יהיה נמוך מהממוצע השנתי שחושב ולכן, שכירים אלו, יהיו זכאים  להחזרי מס. גם הקטנה בתשלומי מס ההכנסה ניתן למצוא בשכירים שהקריטריונים שלהם מתאימים לתשלום נמוך יותר של מס ההכנסה, כגון: חיילים משוחררים, הורים למשפחה חד הורית, תושבים שגרים ביישובי ספר וכדומה.

ישנם מקרים נוספים, אשר בהם החזרי המס, מגיעים לשכירים, בשל העובדה כי המעביד לא ידע או שאולי לא התייחס להטבות אשר העובד היה זכאי להן, או שרשויות המס לא עודכנו ע"י העובד על שינוי במצבו האישי אשר לפיהן, מגיעים לו הטבות במס. אם אתם גרים או עובדים באזור רחובות, כדאי כי תיגשו אל יועץ מס ברחובות.

 

ייתכן שמגיעות לכם עוד הטבות מס וכדאי לברר אותם באמצעות יועצי מס

היום, מומלץ יותר להיות עם האצבע על הדופק, כאשר אתם מעוניינים לנצל את הטבות המס המגיעות לכם. למשל הורים שיש להם ילדים העונים על קריטריונים של ליקויי למידה שכוללים גם הפרעות קשב וריכוז. הורים אלה יקבלו החזר מס לליקויי למידה. כדאי כי תתחילו לברר את ההטבות המגיעות לכם, אם באמצעות איסוף מידע מהרשת, התייעצות עם מנהל או רואה החשבונות שלכם, כך שתדעו לנצל את המגיע לכם. יש לציין, כי רואי החשבון, מתמחים בין היתר בבדיקת החזרים נוספים שכדאי בהחלט לבדוק מולם.

במסגרת בדיקת הזכאות להחזרי מס, ייתכן ואתם אף זכאים להחזרים אחרים כגון החזר מס שבח בשפלה אם התגוררתם שם כאשר מכרתם נכס. החזר זה, אף הוא עשוי להיות בשל סיבות שונות כגון: קיזוז הפסדים, התחשבות בהפחתות מס וניכויים שהוענקו בכפוף לתנאים מסוימים, אם בשיעורי מס מיוחדים, דרישות להקלות שהוענקו ע"י רשות המסים, או בהחלטות המיסוי על המקרקעין שמקנות את הזכאות להחזר מס זה. ישנם מקרים שונים שהוחזר למוכר הנכס את מלוא מס השבח בשיעור מס היסטורי, גם אם הוא שילם אותו כאשר רכישת המקרקעין, בוצעה לפני 1 באפריל 1961  ומס זה היה בשיעור נמוך יחסית. גם אם עסקת מכירת מקרקעין בוצעה ב6 השנים האחרונות ובמקרים שונים אף לפני כן, ניתן יהיה לקבל החזר של מס השבח.

 

את בירור החזרי המיסים השונים שמגיעים לכם – יש לבדוק בחברות המתמחות בכך

אם אתם גרים באזור רחובות ואתם סבורים כי על פי הקריטריונים שלכם אתם זכאים לקבל החזר מס ברחובות, ישנן חברות שמתמחות בבדיקה והחזרי מס אם לשכירים, לעצמאים או לחברות ומומלץ למצוא חברה כזאת, הנמצאת קרוב לאזור מגוריכם או למקום עבודתכם. בגלל המודעות הרבה להחזרי המס השונים, רבים הם אלה שמעוניינים לבדוק ומגלים, כי מגיעות להם הטבות והחזרי מס בתחומים שונים.

חברת מס נטו, בהנהלת ירון בן דוד, הינה למעשה משרד של ייעוץ מס וביטוח פנסיוני. ירון בן דוד, הינו יועץ מס מוסמך וכן הוא חבר בלשכת יועצי המס וסוכן ביטוח פנסיוני. המשרד ממוקם במרכז בילו סנטר ברחובות ומעניק שירותים לשכירים, עצמאים וחברות. המשרד כבר החזיר אלפי שקלים למאות לקוחות מרוצים.

פרטי התקשרות

בילו סנטר בנין 1 (חניה חינם)
משרד: 08-9362323
פקס: 052-8222782
נייד: 052-8222782
yaronbd1@bezeqint.net

איך להגיע

יצירת קשר