שאלון
בדיקת זכאות
החזרי מס

ניתן לברר אם מגיע לכם החזר מס ברחובות בתור שכירים או עצמאים

על פי החוק במדינת ישראל, חובה על כל אזרח לשלם מס הכנסה אם הוא שכיר או אם הוא עצמאי. תשלום זה שאינו ישולם לרשויות של מס הכנסה, יגרור קנסות. תשלום זה, נקבע על פי הכנסותיו של הנישום , תוך שימוש מדרגות הקובעות את שיעור המס. תוכלו להפחית את המס ע"י ניצול נקודות הזיכוי המגיעות לכל אחד ואחת מכם. נקודות אלה נקבעות על פי הקריטריונים הבאים: מצב משפחתי, מקום המגורים, מספר הילדים, תואר כלשהו ועוד.  ישנם מקרים רבים שהחישוב יהיה גבוה מדי ולכן כל אחד על פי מקום מגוריו, יוכל לגשת למס הכנסה, בכדי לברר אם הוא זכאי עבור החזר מס ברחובות, במידה והוא מתגורר בעיר זו.

יש לדעת, כי מס הכנסה לשכירים, ינוכה בכל חודש באמצעות המעביד אבל לפעמים הטבת המס אינה ניתנת באמצעות המעביד לכן יש לדעת למי מגיעים החזרי מס לשכירים ולכן להלן כמה קריטריונים מנחים לגבי החזר המס:

 

  • אדם שעבד רק בחלק מחודשי השנה
  • תושב ביישוב ספר או פיתוח על פי רשימה מוכרת
  • חייל משוחרר
  • עולה חדש
  • משפחה חד הורית
  • בן זוג עובד
  • אישה שילדה במהלך השנה
  • ילד נטול יכולת

 

ישנם מסמכים שיש לצרף על מנת שתוכלו לקבל את החזרי המס המגיעים לכם כמו למשל: נתונים על ההכנסה השנתית, טופס 106 שחתום ע"י המעביד, חוזה שכירות, תשלום על קופות גמל וקרנות, פיצויי פרישה וכל מסמך אשר יעיד על הכנסה או הוצאה שבגינה תוכלו לדרוש את החזרי המס המגיעים לכם מהמדינה.

החזר מס ברחובות ע"י משרד ייעוץ מס בהנהלת ירון בן דוד

אם יש לכם רואה חשבון הוא זה שיכול לברר על זכאותכם עבור החזר מס ברחובות

לפעמים, במקום שתקבלו החזר מס ברחובות, יאמרו לכם כי אתם חייבים במס ולכן, מומלץ להגיש הצהרה מדויקת לגבי כל הכנסה שלכם וגם אם היא פטורה ממס.  תמיד כדאי להתייעץ לפני עם רואה החשבון שלכם, כך שהוא מחובר ממשרדו עם המחשב של מס ההכנסה וכך תדעו ,אם כדאי לגשת למס ההכנסה באזור מגוריכם, כאשר אתם מודעים לזכאות ומוכנים עם כל המסמכים הרלבנטיים.

החזרי המס אינם בהכרח לשכירים בלבד, כי אם למצבים שונים, כגון משפחה עם ילד שהוא נחשב כליקוי למידה. על מנת לקבל החזר מס לליקויי למידה, יש להביא טופס חתום כגון אישור של וועדת ההשמה, אישור של לימודים בכיתת חינוך מיוחד כגון טופס 127 ותעודה רפואית שאותה מילא הנוירולוג. הורים רבים לא היו מודעים עד כה לזכאותם ולכן יש לברר זאת באתר מס ההכנסה או באמצעות ייעוץ עם יועץ מס שיוכל לתת לכם את הפרטים המדויקים וכן את גובה הסכום המגיע לכם.

 

רכשתם נכס?- אולי מגיע לכם החזרים?

בשונה ממיסוי על הרווחים השונים הכלליים תחת חוקת המס, מיסים בשל רכישת נכסים עוברים תהליך מיסוי נפרד. מיסוי זה נקרא – מס שבח. מס זה, יש לשלם בשל רווחים ממכירה של נכס או מניות מקרקעין. המיסוי יבחן את הרווחים בקבלת התמורה בעסקה שבה ייקבע את גובה המס שיש לשלם. היום, כבר ניתן לקבל החזר מס שבח בשפלה אם הנכס שמכרתם היה באזור זה. החזרים אלה מגיעים כזיכוי בגין העסקה. על המבקש להמציא את המסמכים הרלבנטיים בצירוף דוחות שנתיים למס הכנסה אם הוא שכיר או עצמאי או יחד עם שומת מס השבח, כך שניתן יהיה לבדוק את זכאותו. גם  מקרים שבהם התבטלה עסקת המקרקעין, על פי סעיף 102, נקבע, כי מנהל מקרקעי ישראל יחזיר מס, באם יוכח, כי התבטלה המכירה של הזכות במקרקעין ששולם עליהם מס.

 

בירור עם מנהל החשבונות או יועץ המסב שלכם יעניק לכם תמונה ברורה

ישנם שכירים המנהלים את ההכנסות וההוצאות שלהם בצורה מסודרת עם משרד הנהלת חשבונות ברחובות, במידה ואם הם עובדים או גרים בעיר זו. כאשר בכל שנה, מנהל החשבונות או יועץ המס, יוכל לומר לכם מה הזכאות שלכם לגבי ההחזרים השונים, כאשר יש לו את המסמכים שלכם, אם דוחות הכנסה כגון תלושי משכורת לשכירים, דוחות מס לעצמאיים, הצהרת הון שנתית שבה מוזכר אילו נכסים יש לכם ועוד.

אחת החברות שמתמחות בתחום החזרי המס, הינה חברת מס נטו ברחובות, אשר מנוהלת ע"י יועץ מס ברחובות שהוא מוסמך. החברה העניקה ייעוץ לגבי החזרי מס למאות אנשים מרוצים שקיבלו את זכאותם לאחר בירור יעיל. החברה עוסקת גם בביטוח פנסיוני כך שתוכלו לקבל מידע וייעוץ מקצועי גם בנושא זה.

פרטי התקשרות

בילו סנטר בנין 1 (חניה חינם)
משרד: 08-9362323
פקס: 052-8222782
נייד: 052-8222782
yaronbd1@bezeqint.net

איך להגיע

יצירת קשר