שאלון
בדיקת זכאות
החזרי מס

מה הם הקריטריונים לקבלת החזר מס לליקויי למידה

בשנת 2003, שכירים או עצמאים, שהם הורים לילדים ליקויי למידה, כגון הפרעות קשב וריכוז, זכאים עבור החזר מס לליקויי למידה. כאשר הורים אלה מקבלים לפחות 2 נקודות זיכוי בשנה שהמשמעות שלהן הינה אלפי שקלים בשנה. ניתן לקבל החזרי נס אלה באופן רטרואקטיבי  להורים שלא ידעו על ההטבות וההחזרים השונים המגיעים להם. יש לציין כי הורים לילדים הסובלים מליקויי למידה נוספים: דיסלקציה, דיסקלקוליה, דיסגרפיה ועוד אבחנות הנמצאות בקריטריונים של לקויות למידה, יקבלו זיכויים החזרי מס המגיעים להם.

מי שגר בעיר רחובות והוא הורה לילדים הנחשבים לליקויי למידה או ששמע כי מגיעות לו הטבות מס אחרות, יוכל לברר בחברות שמציעות שירותים כגון החזר מס ברחובות. בקופת אוצר המדינה ממתינים כספים רבים שאין להם דורשים, רק מחוסר המודעות של אזרחים ישראלים רבים, אשר אינם דרשו את ההחזרים המגיעים להם בשל עצם היותם שכירים והיה מגיע להם החזרי מס, עצמאים שהגיע להם החזר מס בשנים עברו ולא ידעו על קיומם ועוד.

החזר מס לליקויי למידה ע"י חברת מס נטו

החזר מס לליקויי למידה לילדים עבור הורים לילדים הלומדים בחינוך מיוחד

יש לציין, כי החזר מס לליקויי למידה, מגיע להורים אשר ילדיהם לומדים בגנים או בבתי ספר שנחשבים כמסגרת לחינוך מיוחד או כיתות לחינוך מיוחד במסגרת בית ספרית רגילה. הורים הדורשים לקבל הטבת מס זו, יתבקשו להציג אישור מבית הספר, כי אכן ילדם לומד במסגרת לחינוך מיוחד. הטבות אלה, ניתנות בשווי של אלפי שקלים החל משנת 2008. הורים נוספים, אשר ילדיהם אובחנו בליקוי קשב וריכוז {ADHD או ADD}  יקבלו שתי נקודות זיכוי לשנה שמשמעותן אלפי שקלים.

יש לציין כי נושא של הפרעות קשב וריכוז גבר בשנים האחרונות ולכן, מס הכנסה, מאפשר להורים לילדים הנחשבים כליקויי למידה לקבל הטבות מס. בגלל שמדובר בטיפולים רב מערכתיים שעולים לא מעט כסף ועשויים להימשך לשנים רבות, מס ההכנסה הכיר בהטבות ובהחזרים. בכל מקום בו אתם גרים, תוכלו לבקש ולברר את זכאותכם. ישנן הטבות מס נוספות או החזרים, גם עבור מכירת נכסים שכבר שילמתם עליהם מס שבח אם למשל אתם מאזור השפלה, תוכלו לקבל  החזר מס שבח בשפלה במס ההכנסה באזורכם. אם מכרתם נכס, תשלמו מס על הרווח אבל החישוב נעשה ללא שקלול משתנים כמו האפשרות לפריסת המס, קיזוז והפסדים בהכנסות נוספות וכדומה שבגינם, ניתן לקבל החזר מס בשיעור משמעותי.

 

האם בדקתם אם מגיע לכם החזר מס שכירים?

במדינת ישראל, מס ההכנסה גובה משכירים יותר מס משהם אמורים לשלם. את העודפים הללו השכירים חייבים לדרוש. תוכלו לבדוק אם מגיעים לכם החזרי מס לשכירים באמצעות פקיד השומה. המצב הוא שקיים עודף של כספים ששוכבים במס הכנסה ללא דורשים. נושא זה, הפך להיות מוכר יותר בישראל וניתן לברר את זכאותכם בדרכים שונות ומקובלות, גם ע"י מי שמומחה בנושא המיסוי כגון רואה חשבון או יועץ מס שעמו אתם עומדים בקשר.

העניין הוא, ש -80% מהזכאים, אינם דורשים את כספם או שלא עלו על המרכיבים השונים כגון מדרגות המס, ניכויים וזיכויים שמקנים להם הקלות במס והחזרים ממס הכנסה. אם אתם גרים או עבדים ברחובות, כדאי כי תתייעצו תחילה עם יועץ מס ברחובות, אשר יוכל להקל עליכם עם כל ההליך ולוודא אם מגיעים לכם החזרים כשכירים וכמה.

 

יועצי מס וחברות שעשויות לסייע לכם בתשלום ההחזרים המגיעים לכם ממס הכנסה

לא אחת, אתם שומעים על חברות שמפרסמות ברשת או ברדיו בכל סוף שנת מס, כי מגיעים לכם החזרים שונים ממס הכנסה. לרוב, אלה הן חברות בניהולם של יועצי מס בכירים שבמשרדם נמצא מחשב המחובר ישירות למחשב של מס הכנסה, כך שהם יוכלו למצוא מיד כל פי הנתונים של כל אחד, אם אכן מגיע לכם החזרים שונים. חברת מס נטו, בבעלותו של ירון בן דוד הינה חברה לייעוץ מס וביטוח פנסיוני.

ירון, הינו יועץ מס מוסמך וחבר בלשכת יועצי המס וכן הוא אף סוכן ביטוח פנסיוני. משרד הנהלת חשבונות ברחובות בבעלותו של ירון בו דוד, נמצא במרכז בילו סנטר ברחובות והוא מעיק שירותי ייעוץ מס לשכירים, עצמאים וחברות ומתמחה כמובן בהחזרי מס עבור עצמאים, שכירים ועוד. בשנים האחרונות ביצעה החברה מאות בדיקות למאות לקוחות מרוצים.

פרטי התקשרות

בילו סנטר בנין 1 (חניה חינם)
משרד: 08-9362323
פקס: 052-8222782
נייד: 052-8222782
yaronbd1@bezeqint.net

איך להגיע

יצירת קשר