שאלון
בדיקת זכאות
החזרי מס

קריטריונים של החזר מס שבח בשפלה כדאי לבדוק ע"י יועץ מס

הליך של רכישה או מכירת דירה או בית , גורר בגינו תשלום הנקרא מס שבח ומקרקעין. ניתן יהיה לקבל זיכוי או החזר אם אתם עונים על כמה קריטריונים שיזכו אתכם בהחזר מס זה. ישנם גורמים שונים המזכים החזר מס שבח בשפלה או בכל אזור אחר בארץ. אם למשל מס השבח, מתחלק בין שני בני זוג, או שמתפרס על תקופה ארוכה, תוכלו לקבל החזר על תשלום המס. במידה וישנם קשיים כלכליים בתשלום של מס השבח, פריסת החוב, עשויה לזכות אתכם, בחלק מההחזר שיוענק לכם בשל התשלומים.  הוראות חוק זה, מעניקות אפשרות תיקון מס שבח, תוך מספר שנים שהוא מוגבל ל-4 שנים בלבד. אם לא חלפה תקופת ההתיישנות, תוכלו לבקש הפחתת מס באופן רטרואקטיבי.

לאחרונה אנו שומעים הרבה על החזרים שונים שמגיעים על פי חוק לאזרחים רבים הכוללים גם החזרי מס לשכירים, כאשר חל שינוי במצבו משפחתי של השכיר, או שקוזזו ממנו הרבה מיסים מעל למקובל והוא זכאי להחזר. כדאי להתעניין לגבי החזרים אלה, כך שאולי  יוחזר לכם כספכם, כאשר תשאלו את פקיד השומה, באילו מסמכים רלבנטיים, יהיה עליכם להצטייד.  מי מאתנו אינו מכיר את הבירוקרטיה של פנייה למשרדי ממשלה כגון מס הכנסה. עובדה זו מייאשת רבים אשר פשוט מוותרים על הרעיון. פנייה באמצעות גורמים מקצועיים כגון משרדי ייעוץ מס או כאלה המתמחים  בהליכים לקבלת החזרי מס, תקל עליכם את התהליך.

 

החזר מס שבח בשפלה - בדוק אם הנך כאי להחזרים

אילו קריטריונים מזכים אתכם לקבלת החזר מס שבח בשפלה?

על מנת לקבוע את גובה המס יש להתמצא היטב בחוקי המיסוי במקרקעין. באמצעות הוראות אלה, ניתן לבצע פעולות שונות כגון: הפחתת מס בהתייחסות להיקף הכנסותיו של בעל הנכס, הפסדי הון ומצבו האישי שמשפיע אף הוא לגבי החזר מס שבח בשפלה. בשל המורכבות של חוק מיסוי המקרקעין ישנן אפשרויות לשילוב כמה החזרים ופטורים בו זמנית, בהתאם לנסיבות המקרה ולסכום התמורה. כדאי בכל מקרה, להתייעץ עם גורמים מנוסים ומוסמכים  שיוכלו לבדוק ולומר לכם, אם על פי הנתונים שלכם אם אתם זכאים להחזר.

פקודת מס הכנסה, מעניקה הטבה להורים, אשר ילדיהם עברו וועדת השמה. ההטבה הינה בהענקת 2 נקודות זיכוי נוספות לאחד ההורים על פי בחירתו. אם ההורים הינם גרושים, יש לציין כי הטבה זו, תוענק לכל אחד מההורים. הטבה זו, נקראת החזר מס לליקויי למידה, על פי סעיף 45 לפקודת מס הכנסה. יש לציין, כי לא כל ילד מזכה את הוריו בנקודות אלה, אלא אם כן ישנה וועדת השמה שיושביה הינם בעלי מקצוע מתחום החינוך המיוחד והבריאות והם אלה שמחליטים למעשה, מי יזדכה בהחזר זה, על פי נתוני הילד.

 

בדקו במס הכנסה באזור מגוריכם אילו החזרים מגיעים לכם

אנו שומעים, כי פורסמו נתונים לגבי כספים הנמצאים במס הכנסה כאשר אין להם דורש. הכוונה היא להחזרים אשר 80% מכלל אזרחי מדינת ישראל, אינם מודעים להם, או שאינם מטפלים בהחזרים המגיעים להם , בשל הבירוקרטיה והסחבת האופייניים לישראל. חברות שונות שמנהליהן הם לרוב יועצי מס, יכולים לסייע לכם. אם למשל אתם גרים באזור רחובות, תוכלו להתעניין לגבי החזר מס ברחובות, ע"י גורם מוסמך כמו יועץ מס המתמחה בהחזרים שונים שמגיעים לאזרחים ממס הכנסה ורשויות אחרות.

 

מדוע חשוב להיות בקשר עם משרד הנהלת חשבונות גם אם אתם שכירים?

היום, בגלל החוקים השונים וסדר שחשוב שיהיה, גם השכירים נעזרים ומתייעצים עם משרד הנהלת חשבונות ברחובות במידה ואנשים אלה גרים בעיר זו. בכל משרד כזה, מצוי מחשב השייך לרואה או מנהל החשבונות, כך שבאמצעות המידע הזמין לגביכם במשרד זה, מההל החשבונות או יועץ המס, יוכל לבדוק לכם ביעילות, אם גם לכם מגיעים החזרי מס ואיזה סוג של החזרים. אם גם לכם מגיעים החזרים, זה בהחלט שווה בדיקה, היות ורבים משלמים סכום גבוה יותר ממה שעליהם לשלם וישנן נקודות זיכוי שונות, אשר מזכות אותם בהחזרים והטבות שונות.

משרדי יועץ מס ברחובות, מאפשרים למי שמגיעים לו החזרים, לבדוק ולוודא כי אכן הוא זכאי להחזרים. אחד מהמשרדים המוכרים בעיר זו, הינו מס נטו בהנהלת יועץ מס מוסמך, העוסק כבר שנים בהחזרים, ביטוח פנסיוני וכל השירותים הנלווים לייעוץ מס והנהלת חשבונות.

פרטי התקשרות

בילו סנטר בנין 1 (חניה חינם)
משרד: 08-9362323
פקס: 052-8222782
נייד: 052-8222782
yaronbd1@bezeqint.net

איך להגיע

יצירת קשר