שאלון
בדיקת זכאות
החזרי מס

חברות החזרי מס לשכירים יכולה לבדוק את זכאותכם להחזרי כספים

לצורך הקיום של מדינת ישראל, חלק מהכנסותיה יהיה מס הכנסה. בהתאם למדיניות הרווחה, למדינה ישנו רצון להתאים את המס, בהתאם ליכולת התשלום של האזרחים. זו הסיבה שקיימות מדרגות מס ומרכיבים שונים של פטורים, זיכויים וניכויים שמקנים לאזרחים הקלות במס, מה שיאפשר את החזר מס הכנסה וכסף בחשבון האזרח. רבים מהשכירים, אינם מודעים לזכאותם והיום, ישנן חברות החזרי מס לשכירים שבודקות את ההחזרים, כאשר האחוזים למי שמגיעים  החזרים אלה, הינם גבוהים. לפי הנהוג בישראל, חישוב המס מתבצע באופן שנתי, אך ההורדות של תשלום המס מהאזרח, מתבצעות באופן חודשי. כך למעשה קורה כי בהרבה מקרים רשויות המס, גובות יותר כסף מהמגיע להן.

לא רק שכירים זכאים להחזרי מס, כי אם הורים לילדים לקויי למידה, כאשר מגיעות להם שתי נקודות זיכוי שנתיות. מסתבר שלהורים רבים מגיע החזר מס לליקויי למידה ועליהם לבדוק זאת, היות ומדובר בסכומים משמעותיים. ישנם 70 קריטריונים לזכאות מס שעשויים להקנות לנו החזרים ממס הכנסה כגון: שינוי במקומות עבודה, הפסקת עבודה מעל לחודש, יציאה לחופשת לידה, שינוי במצב האישי,נישואין, גירושין, לידה, תשלום תרומות, פדיון קופת גמל, השתלמות ופנסיה, קבלת תואר אקדמי, הפסדים בשוק ההון ועוד.

חברות החזרי מס לשכירים - דעו את זכויותיכם במס

כדאי לפנות בהקדם אל חברות החזרי מס לשכירים

בשל המודעות שרק גוברת לגבי החזרי המס המגיעים לשכירים רבים, קמו בישראל חברות החזרי מס לשכירים המנוהלות ע"י יועצי מס ורואי חשבון שמחוברים למחשב של מס ההכנסה  ועל פי הנתונים שלכם, הם יכולים לבדוק אם אכן מגיעים לכם החזרי מס וכמה. מדובר בשירות שלבטח אינו ניתן בחינם, אך רק לאחר שהחברה מגלה כי אתם זכאים היא תגבה מכם סכום זניח על עבודתה. ישנם מסמכים שהחברה תבקש מכם, על מנת לבדוק את זכאותכם להחזר ואלה הם:

 

  • טפסי 106 ממקומות העבודה שבהם עבדתם
  • טפסי 806 על הכנסות ממקורות נוספים
  • אישורים על הכנסות נוספות כמו דמי אבטלה תקבולים מהמוסד לביטוח לאומי, תשלום ימי מילואים ועוד
  • טפסי 867 מהבנק על הכנסות מריבית, חסכונות או פיקדונות
  • אישורים על פטור מתשלום מס קופת הגמל
  • טפסי 119 על לימודים אקדמיים

 

ייתכן ומגיעים לכם החזרים נוספים , למשל אם רכשתם או מכרתם נכס ושילמתם עליו מס שבח. החזר זה, נקרא החזר מס שבח בשפלה במידה ומכרתם נכס באזור זה.       

        

יועצי מס שמתמחים גם במיסוי מקרקעין, יכולים לבדוק אם גם לכם מגיע החזר וכן באיזה סכום מדובר. לעיתים אנשים מחויבים יותר בתשלום על מס שבח ורבים אינם יודעים כי שילמו מעבר לסכום הדרוש. יש להגיע למשרד יועץ המס שלכם, עם הניירת שבה נמצאים התשלומים וכל שאר הניירת הקשורה לנכס ויועץ המס יוכל לבדוק את זכאותכם

 

תושבי הפריפריות זכאים להחזרי מס לשכירים

תושבים של אזורים שונים ברחבי הארץ, זכאים אף הם להחזרי מס לשכירים כמו תושבי הפריפריה, היות ומדינת ישראל, מעודדת את תושביה לגור בפריפריות השונות ולחזק אותן. אחד מהתמריצים הינם הטבות המס. אם לא שיניתם את הכתובת שלכם אצל המעביד לבטח תהיו זכאים להחזר מס. הבעיה היא שעובדים רבים לא דיווחו על מצבם המשפחתי או על אזור מגוריהם. יש להגיע לרשויות מס ההכנסה באזור מגוריכם לבדיקת זכאותכם, אם אתם גרים בעיר רחובות, תקבלו החזר מס ברחובות לאחר שנמצאתם זכאים. האמת היא שאף אחד מעובדי מס ההכנסה בעירכם, לא ירוץ לבשר לכם כי אתם זכאים להחזרי מס, יש לפעול בדרכים השונות בכדי לקבל את הזכאות.

על מנת לדעת אם אכן מגיעים לכם החזרי מס, קיימות שתי דרכים: הדרך הראשונה היא באמצעות חברות החזרי מס לשכירים אשר גובות כאמור סכום זניח, רק במידה ובדקו כי אכן אתם זכאים להחזרים השונים. גם מחשבון החזרי המס באתר של מס הכנסה ברשת, יוכל לתת לכם תמונה ברורה יותר. לא כולם מבינים במיסים או בכל הקשור לניירת ולכן גם יועץ המס שלכם, יכול לקצר עבורכם את ההליכים.

 

התייעצות עם יועץ מס תפתור לכם שאלות רבות

כאשר אתם משלמים יותר מדי מס הכנסה, אינכם יודעים כי המס שנגבה מכם הוא גבוה, יש להתייעץ עם יועץ מס ברחובות במידה ואתם גרים בעיר זו, כך שיוכל על פי התשלומים החודשיים ששילמתם, גובה השכר שלכם ועוד. ישנם מרכיבים שונים שעשויים לגרום להחזרי המס שמגיעים לכם על פי חוק וזוהי מומחיותו של יועץ המס שמתמצא היטב בכל סוגי ההחזרים המגיעים לאזרחים על פי הקריטריונים השונים גם מי שקיבל קידום בעבודה או העלאה בשכר.

ישנם שכירים העובדים או גרים ברחובות שמעדיפים כי הניירת שלהם תהיה מסודרת יותר וכן יהיו בקיאים בחוקי המיסוי, כאשר הם נעזרים בשירותיו של משרד הנהלת חשבונות ברחובות. בדרך זו, הם יכולים להיות תמיד עם האצבע על הדופק ולקבל מידע ממנהל החשבונות שלהם, לגבי ההחזרים המגיעים להם בכל סוף שנת המס.

בכדי להקל עליכם, ישנם משרדים המסייעים בהחזרי מס המנוהלים ע"י יועצי מס בכירים כמו חברת מס נטו, הנמצאת ברחובות וסייעה לאנשים רבים לקבל החזרי מס.

פרטי התקשרות

בילו סנטר בנין 1 (חניה חינם)
משרד: 08-9362323
פקס: 052-8222782
נייד: 052-8222782
yaronbd1@bezeqint.net

איך להגיע

יצירת קשר